Kanna neboli Sceletium tortouosum je sukulentní bylina z čeledi kosmatcovitých. Roste v Jižní Africe Rostlina má krátké lodyhy a dužnaté listy. Plodem této rostliny je tobolka, která obsahuje červenohnědě zbarvená semena. Jako první jí používali Afričtí domorodci v 17 století, užívali ji k odstranění pocitu hladu a žízně během loveckých výprav, také k léčbě koliky a dalších nemocí. Jako první se žvýkaly fermentované a usušené lodyhy. Co obsahuje kanna? Kanna obsahuje alkaloidy mesembrinového typu, nejdůležitější je z nich mesembrin a mesembrenon.
Mesembrin působí jako silný inhibitor zpětného vychytávání serotoninu ze synaptické štěrbiny. Jaké má tedy kanna účinky https://kratompower.cz/kategorie-produktu/kanna/? Kanna povzbuzuje náladu, snižuje úzkost, stres a napětí. Podporuje nervovou soustavu a je to vhodný doplněk při velkém zatížení a nervovém vyčerpání. Stydlivější lidi po užití kanny jsou více komunikativní, uvolněnější a přívětivější. kanna není droga, protože se při dlouhodobém užívání na ní nestanete závislými. Kanna také nezpůsobuje žádné halucinace ani podobné stavy. Jak se kanna správně užívá?
Kanna je velmi jednoduchá na přípravu. Máme tři druhy užití. Prášek ten je pro mírný euforický účinek, či redukci stresu a nervozity. Nejoptimálnější dávka je 05 gramů, Tuto dávku můžeme například rozmíchat ve sklenici vody. Drcená bylina. Tu můžeme nasypat do horké vody a přecedit a poté máme takový čaj. Dávkování je stejné jako u prášku. Extrakt Dávka je menší a to 0,3 gramu, a to také můžeme rozmíchat ve vodě. Kvalitní kannu si můžete pořídit na našem webu. Na co byste, jsi mněli dát pozor při užívání kanny? Kanna je MAOI inhibitor, takže jí nesmíte kombinovat s alkoholem, antidepresivy. Při používání se mohou dostavit nežádoucí účinky, to však není časté, pokud dodržujete dávkování. Nežádoucí účinky jsou třeba pocení, zvýšena srdeční frekvence, zvracení, průjem.