Společnost v dnešní době se dělí na dvě pomyslné skupiny bez rozdílu věku. Jedna si dokážu svůj život bez mobilního telefonu představit úplně s přehledem, naopak druhá vůbec.
Do již první zmiňované skupiny patří důchodci a fyzické osoby od čtyřicátého roku a výše.
Právě oni dříve vyrůstali a žili v době bez mobilních telefonů nebo teprve byly v plenkách a začali se rozvíjet. Jim tedy všechna chytrá zařízení bývají spíše na obtíž a vyrovnávají se s nimi velice těžko. Nechápou jejich použití a přijde jim ovládání velice složité. Ale pokud pochopí určitou souvislost mezi jednotlivými přístroji, oblíbí si je také.
Naopak druhá skupina, což jsou převážně teenageři a lidé okolo třiceti let vyrůstali v tomto prostředí a připadají jim veškeré vymoženosti normální či už přirozené a nenapadne je nepoužívat a zajímat se.
Toto téma souvisí s používáním také sociálních sítí, kde můžeme komunikovat s okolím, vyjadřovat názory a diskutovat o nich. Podlesní dobou některé osoby ovládají na tolik, že nic jiného nedělají, než sledují a něco přidávají a stávají se tak závislými velmi rychle a nevědomě. Následky způsobují nejen psychické problémy, nepozornost či přerušují běžný kontakt a schopnost výměny informací při běžném kontaktu. Tento problém vzniká především u dětí, kteří hrají počítačové nebo si píší zprávy, místo toho, aby si sedli a zahráli deskovou hru nebo spolu jen komunikovali z očí do očí. Mnozí z nich vůbec toto neovládají a podléhají silnému vlivu těchto přístrojů.
Samozřejmě ne vždy se můžeme s někým potkat, protože se právě nachází na druhé straně zeměkoule. Což na velké vzdálenosti se stává výhodou a rychlým spojením, ke kterému potřebujeme jen dostupnost k internetovému připojení.
Preferujete tedy přátelé online nebo offline? Zajdete s nimi na skleničku vína nebo si píšete přes Facebook?